Deneyiminizi kişiselleştirmek ve size uygun içerikleri sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Hukuki şartlar ve gizlilik politikalarında belirtilen koşullarını okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.

Super 4.5G Şebeke Ayarları

Telefon ayarlarınızı yaptıktan sonra telefonunuzu açıp kapatmayı unutmayın.

iPhone (IOS)

Samsung (Android)

Xiaomi Redmi (Android)

Sıkça Sorulan Sorular

4.5G’den nasıl yararlanırım?

 • 4.5G ülkemizde hizmete gireceği tarihten itibaren cihazınız ve SIM kartınız 4.5G uyumluysa sadece gerekli ayarları yaparak bu süper hızdan faydalanmaya başlayabilirsiniz. Eğer SIM kartınız 4.5G uyumlu değilse, Kuzey Kıbrıs’ın dört bir yanındaki Telsim Shoplardan yeni SIM kartınızı temin edebilirsiniz.

4.5G için ek bir ücret ödeyecek miyim?

 • Hayır, 4.5G’yi kullanmak için herhangi bir ek ücret ödemenize gerek yoktur.

4.5G uyumlu SIM kart değişikliği için ne yapmalıyım?

 • Size en yakın Telsim Shop’a giderek SIM kart değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.

SIM kart değişikliği yaptıktan sonra, eski SIM kartıma ne olacak?

 • 4.5G uyumlu yeni SIM kartınız aktif hale geldikten sonra, eski SIM kartınız kullanım dışı kalacaktır.

4.5G nedir?

 • Dördüncü nesil mobil iletişim teknolojisi olan 4G’nin gelişmiş halini 4.5G olarak adlandırılıyor. 4.5G bizlere daha yüksek hız, daha düşük gecikme süresi, daha hızlı çağrı başlatma özelliği ve daha yüksek kapasitede mobil internet sağlayan bir teknolojidir.

Neden Telsim Super 4.5G?

 • 14 ülkede 5G ve 21 ülkede 4.5G hizmeti veren Vodafone, global tecrübesiyle Kuzey Kıbrıs’ın dört bir yanında Telsim müşterilerine kaliteli hizmeti vermek için görev başında. İşte Telsim Super 4.5G’nin süper hızı, gücünü bu tecrübeden alıyor.

4.5G daha fazla internet harcar mı?

 • Mevcut internet kullanımınızla aynı şekilde bir kullanım davranışınız olması durumunda, internet harcamanız aynı kalacaktır. Bununla birlikte süper hızlı 4.5G ile birlikte internet kullanımınızın artacağı düşünülürse, artan ihtiyaçlarınızı karşılamak için daha yüksek internet paketlerine ihtiyaç duymanız mümkün.

4.5G hızı cihaza göre farklılık gösterir mi?

 • 4.5G’nizin hızını belirleyen bazı faktörler var. Kullandığınız cihaz, bulunduğunuz konum, baz istasyonuna olan mesafeniz ve şebekelerin yoğunluğu gibi faktörler 4.5G hızını etkilemektedir.

4.5G teknolojisi hayatımıza neler katacak?

 • Şu anda kullandığınız 3G sayesinde internette gözle görülür bir hız sorunu yaşamıyor olabilirsiniz. Ancak 4.5G ile birlikte mobil internet hızınız daha da yükselecek ve ziyaret etmek istediğiniz sayfalar siz göz açıp kapayıncaya kadar açılacak.
 • 4.5G teknolojisi sayesinde video görüşmeleri de daha kaliteli olacak. Eğer şu anda WhatsApp veya FaceTime gibi uygulamalarla görüntülü görüşme yapıyorsanız, görüntünün bazen bozulduğunu veya takıldığını görebilirsiniz. 4.5G ile birlikte görüntülü görüşmeler daha net ve daha kaliteli olacak.
 • 4.5G teknolojisi sayesinde internetten radyo veya müzik dinleyenler de kesintisiz ve yüksek kalitede müzik dinleyebilecekler. Ayrıca mobil uygulamaları da çok daha kısa süre içinde indirebilecek ve saniyeler içinde kullanmaya başlayabileceksiniz.
 • 4.5G teknolojisiyle birlikte Facebook, Instagram, Twitter gibi servisleri de daha hızlı kullanabilecek, örneğin çektiğiniz fotoğrafı veya videoyu saniyeler içinde sosyal ağlarda paylaşabileceksiniz.
 • 4.5G teknolojisiyle harita uygulamaları daha hızlı çalışacak ve yol tariflerinizi daha hızlı alabileceksiniz.
 • 4.5G teknolojisinin sağladığı serilik sayesinde online oyunları takılmadan, akıcı bir şekilde oynayabileceksiniz.
 • 4.5G teknolojisi sayesinde internetten daha hızlı video indirebilecek, filmleri ve canlı TV yayınlarını daha net ve takılmadan izleyebileceksiniz. Mesela futbol maçlarını akıllı telefon veya tabletinizden daha yüksek kaliteyle, kesilme, takılma ve pikselleşme endişesi yaşamadan izleyebileceksiniz.

3G ile 4.5G farkı nedir?

4.5G teknolojisinin günlük hayatımızda yaratacağı en büyük farklar, mobil internetin hızı ve kapasitesi olacak.

 • 4.5G teknolojisi sayesinde mobil internet hızı 3G’nin 10 katına kadar çıkabilecek. PUBG vb. mobil oyunları artık 7,1 dk. yerine 33 saniyede indirebileceksiniz.
 • 4.5G teknolojisiyle internette gezmek 3G’ye kıyasla en az dört kat daha hızlı olacak.
 • 4.5G teknolojisiyle mobil internet kapasitesi de daha çok daha artacak. Şu anda yoğun yerlerde 3G sinyal seviyesinin tam olduğunu görseniz de, bağlantı hızınız bazen düşük kalabilmekte. Fakat 4.5G teknolojisiyle birlikte artacak bant genişliği ve sunulacak daha fazla frekans kapasitesi sayesinde, bu sorunlar da ortadan kalkacak.

4.5G teknolojisinin sahip olduğu daha yüksek veri hızı sayesinde, 10 kata kadar daha hızlı upload imkanına sahip olacaksınız. Sosyal medyayı daha hızlı kullanma imkanı yakalayarak en özel anlarınızı sevdiklerinizle anında paylaşabileceksiniz. Ayrıca 4.5G teknolojisinin sağladığı yüksek hızda, uzaktan erişim sağlık ve eğitimde de devrim yaratacak.

Web sitelerinde dolaşırken sayfaların ekrana gelişi adeta nefes alma hızında olacak. Aklınıza takılan bir şeyi Google’dan daha hızlı öğrenebilecek veya ödemeyi unuttuğunuz bir faturayı daha hızlı bir şekilde ödeyebileceksiniz. Online oyunları ise kesintisiz ve donmadan oynanabileceksiniz.

4.5G teknolojisinin kapasitesiyle bulut servisleri üzerinde geniş bir depolama alanına sahip olacaksınız. 3G’nin teknolojik kısıtları sebebiyle şebeke yüklendikçe kapsama daralıyor. Teknolojide bu olay baz istasyonunun nefes alıp vermesine benzetildiği için “cell breathing” olarak adlandırılıyor. 4.5G teknolojisinde ise 3G’nin aksine, şebeke yüklendikçe kapsama daralmıyor. Dolayısıyla aynı frekanslarla çok daha iyi kapsama sağlanabiliyor. Telsim’in altyapısının sağladığı geniş kapsama alanıyla, KKTC’nin her yerinde 4.5G deneyimini yaşayabilecek ve dijital dönüşümün bir parçası olabileceksiniz.